o nas

Uczymy języków nieprzerwanie od roku 1992, posiadamy licencję Ministerstwa Edukacji Narodowej

metoda

Uczymy języka, a nie o języku
Bambury School uczymy języków stosując szeroko rozumianą metodę komunikacyjną z udziałem lektorów polskich i zagranicznych. Sądzimy, że język jest przede wszystkim środkiem komunikacji. Zajęcia, nie wyłączając grup podstawowych, prowadzone są w języku docelowym. Korzystamy z podręczników renomowanych  wydawnictw i materiałów zgromadzonych i opracowanych przez naszych lektorów i opiekuna metodologicznego. Szkoła prowadzi bibliotekę.

Od 28 lat konsekwentnie stawiamy na żywy język mówiony
W tym czasie pojawiały się i znikały kolejne mody i „rewolucyjne metody” uczenia angielskiego – niemal wszystkie okazywały się zwykłym naciągactwem.

Uczymy dzieci
Prowadzimy zajęcia dla dzieci w wieku od 6 lat; zespół lektorek specjalizujących się w nauczaniu początkowym został gruntownie przetestowany przez setki dzieci!

Nasze kursy wybrało wiele firm i instytucji
Prowadzimy zajęcia grupowe i indywidualne w przedsiębiorstwach, placówkach naukowych oraz w instytucjach samorządowych.
Więcej informacji pod zakładką angielski korporacyjny.

Nasi lektorzy nie są anonimowi
Wiele szkół języków pisze o bliżej nieokreślonej „wykwalifikowanej kadrze z odpowiednim przygotowaniem” – nasz zespół kursanci znają od lat!

Zajęcia z zagranicznym i polski lektorem
Lektorzy zagraniczni prowadzą głównie zajęcia konwersacyjne.
Zajęcia z native speakers to przygoda z żywym, naturalnym i stale zmieniającym się językiem.
Polski lektor uczy języka wykorzystując swoje doświadczenie. Wie co sprawia kłopoty polskim słuchaczom. Jego zadaniem jest stworzenie sytuacji, w których słuchacze posługują się językiem w sposób naturalny i celowy. Uczy mówić płynnie i poprawnie, nie zaniedbując pozostałych umiejętności: czytania i pisania.

Nasze grupy
Słuchacze spotykają się w kameralnych grupach liczących pięć do siedmiu osób. Naszym celem jest przekazanie słuchaczom konkretnych umiejętności językowych. W trakcie trwania kursu, wszyscy słuchacze mogą korzystać z darmowych konsultacji językowych.

kursy

Zajęcia dla dzieci
Agnieszka Malkin prowadzi program zajęć dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Nasze lektorki mają doświadczenie w nauczaniu początkowym zdobyte w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych

• Zajęcia odbywają się w grupach liczących 5-7 uczestników. Możliwe są też lekcje indywidualne.
  • Prowadzimy kursy na wszystkich poziomach zaawansowania (A1, A2, B1, B2, C1, C2 + warianty pośrednie).
  • Kurs intensywny to 30 spotkań, odbywających się dwa razy w tygodniu (2x 75 minut).
  • Kurs standardowy to 15 spotkań, odbywających się raz w tygodniu (1x 75 minut).
  • Wszyscy kursanci mają dostęp do bezpłatnych konsultacji językowych.
  • Oferujemy dodatkowe, bezpłatne konwersacje i okazje do mówienia.

Kursy przygotowujące do certyfikatów i matur

• CAE (Cambridge English: Advanced)
  • CPE (Cambrdige English: Proficiency)
  • GMAT Verbal
  • IELTS Academic
  • matury

Kursy dla firm i instytucji, kursy specjalistyczne
Od wielu lat, z dużym powodzeniem, prowadzimy kursy w firmach i instytucjach, w tym specjalistyczne zajęcia tematyczne i biznesowe.
Wśród naszych klientów znaleźli się między innymi: Pollena Uroda-Cussons, Zakłady Azotowe – Puławy, Mostosta, Tate and Lyle, Państwowy Instytut Weterynaryjny, PIAZAP, Urząd Miasta Puławy, Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii, Mercury International, Instytut Nawozów Sztucznych, Mad System, Związek Banków Polskich.
 Więcej informacji tutaj..

Lekcje polskiego
Bambury School to także szkoła polskiego. Więcej informacji tutaj.

o certyfikatach językowych

Kilka uwag dla osób myślących o certyfikacie językowym

Spora część osób zainteresowanych kursami językowymi pyta o egzaminy lub „certifikaty” językowe. Niektórzy nie rozumieją w jaki sposób po 2-3 latach od zdania popularnego egzaminu FCE są na poziomie AB.  Okazuje się, że w tej kwestii panuje spore zamieszanie. Poniżej wyjaśniamy kilka niejasności:

• Wszystkie Europejskie instytucje certyfikujące posługują się skalą CEF (A1 A2 B1 B2 C1 C2).

• Certyfikat potwierdzający znajomość języka na danym poziomie jest ważny maksymalnie 2 lata. Kryterium to, stosowane powszechnie w UE, nie jest szeroko znane w Polsce.

• Przydatność praktyczna egzaminów od poziomu A1 do poziomu B2 jest znikoma; egzaminy te są tylko i wyłącznie doświadczeniem edukacyjnym, często bardzo pożytecznym. Warto zdawać egzamin, którego wymaga konkretny pracodawca, szkoła czy uniwersytet.

• Nie ma powodów żeby kurs egzaminacyjny kosztował więcej niż kurs standardowy; powinno być odwrotnie, ponieważ dobry lektor potrzebuje mniej czasu na przygotowanie zajęć w grupie egzaminacyjnej niż w grupie standardowej.

• Dobry kurs egzaminacyjny, czyli taki, który jest zaplanowany na długotrwałe efekty, składa się tylko w 25-40% z zadań czysto egzaminacyjnych.

• Żeby utrzymać się na danym poziomie zaawansowania potrzebny jest stały kontakt z językiem!

• Najszybciej zapomina się wiedzę zdobytą na kursach w 100% egzaminacyjnych.